קטגוריות
3 כדורים דרגה בינונית juggling tricks

מאחורי הגב – Behind the Back

דרגת קושי: 2
סייטסוואפ: 3
תרגילים שכדאי ללמוד קודםקסקייד.

מאחורי הגב הוא תרגיל המוסיף הרבה למופע שלכם – מראה יכולת של זריקות שאינן מול הגוף, ודם מעשיר מאוד תרגילים רבים אחרים בהם ניתן לשלב אותו כגון ב-531 שנלמד בהמשך.

איך לומדים?

מאחורי הגב - Behind the Back

את התרגיל מאחורי הגב כדאי מאוד להתחיל ללמוד עם כדור אחד (ראו תמונה משמאל). זרקו את הכדור מאחורי הגב כשאתם משחררים אותו בערך מגובה אמצע הגב. שחררו את הזריקה מאמצע הגב או מהצד הנגדי של היד הזורקת – אצל כל אחד זה קצת שונה, נסו זריקות שונות והחליטו מה טוב בשבילכם. הכדור צריך לעבור מעל הכתף הנגדית, ולנחות ליד השניה ברוחב הכתפיים (במקום הנוח ביותר לתפיסה באותה היד).
תרגלו את שתי הידיים היטב.

כדור אחד מאחורי הגב

בשלב השני קחו עוד כדור (אחד בכל יד), ולמדו שני תרגילים:
הראשון: זרקו את הראשון זריקת קסקייד, בקשת מבפנים החוצה (כדור אדום). ולפני שהוא נוחת זרקו את השני (הכחול) מאחורי הגב (ראו תמונה מימין למטה).
השני: זריקה מאחורי הגב עם הראשון (כדור שחור) ואז זריקה בקשת מלפנים (כמו בקסקייד רגיל), לפני שהראשון נוחת ליד (ראו תמונה משמאל למטה).

מאחורי הגב בשני כדורים
מאחורי הגב בשני כדורים

ועכשיו הגיעה הזמן לתרגיל המלא: קחו עוד כדור (3), והתחילו קסקייד. מתוך הקסקייד זרקו כדור אחד מאחורי הגב (אותו הכדור). בהתחלה נסו רק פעם אחת, ובכל פעם שתצליחו נסו לזרוק את אותו הכדור מאחורי הגב גם מהצד השני.
התרגיל לוקח זמן ותירגול עד שמצליחים למצוא את הזמן לשלוח את היד לאחור ולזרוק מדוייק את הכדור מאחורי הגב, והטיפ שאני ממליץ הוא להתחיל את התנועה של היד הזורקת מאחורי הגב כבר מייד שהכדור מגיע אליה, ולא למהר מידיי.

תרגיל מתקדם יותר ומאתגר ביותר הוא זריקה מאחורי הגב עם כל הכדורים (ראו תמונה משמאל) – נסו כוחכם!

מאחורי הגב עם שלושת הכדורים

מאת תום אילון

להטוטן ומורה לקרקס. חי ונושם ג'אגלינג כבר יותר מ-20 שנה.
מופיע עם המופע "הקרקס של תום".
מייסד "קרקס נגב" - לימוד קרקס לילדים ונוער בנגב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *